17.02.2023 oli üks roheline päev, sest Kostivere alevikus Kostifer külalistemajas sai kokku suur hulk erinevaid rohesektori spetsialiste – toimus Eesti Maastikuehitajate Liidu korraldatud seminar ja üldkoosolek. 
 
EMELi seminarile olid kutsud paljud oma valdkonna spetsialistid, et tutvuda erinevate Läti, Soome, Hollandi ja Eesti koostööpartnerite põnevate toodete ja teenustega.  Meile olid külla tulnud järgmised ettevõtted: 

Huutokoski puukool (FIN)  – Soome keskosas paiknev puukool, asutatud1952 a. Põhikompetentsiks on haljastuses kasutatavad tänava- ja pargipuud. Sortimendis on lisaks veel okaspuud, põõsad, viljapuud ja roosid.

Eg-Trading (FIN) – Soome juhtiv taimemattide müüja. Sortimendis leidub nii kukeharja- kui püsikumatte. Uue tootena seemneid sisaldavad erosioonimatid. Lisaks taimmaterjalile tarnivad kõike vajalikku aluskihtideks ning istutusalade rajamiseks. 

Gumi Mix Group SIA (LAT) – GreenBlue Urban maaletooja Baltikumis. GreenBlue Urban keskendub tänavahaljastusele suunatud tootete arendamisele – tänavapuude kasvu moodulid ja juure suunajad, vihmavee kogumise lahendused, kastmis- ja jahutussüsteemid tänavapuudele, puurestid, roheseinad jne. 

Hydrorock International B.V (NLD)Hollandi ettevõte, kes toodab mitmekesiste kasutusvõimalustega vee majandamist võimaldavaid Hydrorock plokke – basaldist toodetud suure vee imavusvõimega ning koormustaluvusega plokid. 

Edelgran OÜ (EST) – Edelgran tegeleb 3 põhivaldkonnaga: haljastustooted, grilli/BBQ tooted ning jõulukaubad. Haljastustoodetest on peamised tooted dekoratiivkivid, muruäärised, gabioonid, kummimatid ja killustiku restid. 

Osalejatel oli võimalik tutvuda toodete näidistega, küsida otse tootjatelt ja nende esindajatelt küsimusi ning vaadata toodete ja teenuste esitlusi. Huvi oli suur ning päev pakkus palju uut, huvitavat ja kasulikku informatsiooni. 
 
 
Pealelõunasel ajal jätkasime oma tavapärase iga-aastase EMELi üldkoosolekuga kitsamas EMELi liikmete ringis. Nagu ikka, vaadati tagasi möödunud aastale ja olulisematele tegevustele. Tõdesime kõik koos, et aasta olid põnev ja teguderohke. Tuleta ka sina meelde, mida me eelmisel aastal tegime.
 
Selleks, et nii alanud kui ka järgnevad aastad vähemalt sama põnevad ja tegusad tuleksid, kõik planeeritud tegevused  tehtud saaksid, liidu tegevused strateegiliselt juhitud ning liikmed rohkem kaasatud oleksid, loodi erinevad töörühmad (arengukava koostamine, üritused, kommunikatsioon, koolitused, rahvusvaheline koostöö) ja määrati töörühmade eestvedajad. Samuti tutvustati kõiki 2023. aastal plaanis olevaid tegevusi. Tegevuskava avaldame lähiajal ka EMELi koduleheküljel. Koosolekul kinnitati ka EMELi põhikirja muudatused.  
 
Suur suur tänu kõikidele osalejatele, korraldajatele ja võõrustajatele! Oli väga meeldiv päev meeldivas seltskonnas! Uute kohtumisteni!
 
Ja kui sa soovid meiega paremini tuttavaks saada ja meiega koos ägedaid tegusid teha, siis tule EMELi liikmeks.